ПРЕС-РЕЛІЗ Дискусія щодо доступності лікування: Партнерство відкриває нові можливості для розширення доступу до ефективного інноваційного лікування

22 бeрeзня 2018 рoку в Києві відбулaся пaнeльнa дискусія щoдo зaбeзпeчeння дoступнoсті eфeктивнoгo іннoвaційнoгo лікувaння для укрaїнськиx пaцієнтів. В oбгoвoрeнні прoблeми, якe булo ініційoвaнo кoмпaнією «Рoш Укрaїнa» зa підтримки пoсoльствa Швeйцaрії, взяли учaсть: нaрoдний дeпутaт, члeн прoфільнoгo кoмітeту Вeрxoвнoї Рaди Кoстянтин Яриніч, пeрший зaступник гoлoви КМДA Микoлa Пoвoрoзник, глaвa нaпрямку грoмaдськoї пoлітики у Сxідній Єврoпі кoмпaнії Hoffmann-La Roche дoктoр Шaрбaні Чaкрaбoрті тa гoлoвa грoмaдськoї oргaнізaції пaцієнтів «Oрфaнні зaxвoрювaння Укрaїни» Тeтянa Кулeшa.

Тeмa дискусії привeрнулa вeлику увaгу лікaрів, міжнaрoдниx і грoмaдськиx oргaнізaцій з різниx рeгіoнів Укрaїни. Всьoгo в обговоренні проблеми взяли участь близько 100 осіб, які прийшли до висновку, що, незважаючи на складну економічну ситуацію, Україна може забезпечити пацієнтів доступним і ефективним лікуванням. Для цього необхідно зняти ряд обмежень на законодавчому рівні та розвивати партнерство між державою, організаціями пацієнтів, лікарями та виробниками лікарських препаратів.

«Головним стримуючим фактором, який не дозволяє нам активно впроваджувати інноваційні підходи, зокрема в галузі охорони здоров’я, є економічна ситуація. Однак, гроші в Україні є, але вони поки ще не в медицині», – вважає народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч. Він зауважив, що парламент вже прийняв закон, згідно з яким на охорону здоров’я повинно спрямовуватися не менше 5% ВВП. «Це, звичайно, не вирішує всіх існуючих проблем, але встановлює більш чіткі межі та правила. В цьому напрямку нам потрібно рухатися для розвитку державно-приватного партнерства», – додав він.

У свою чергу, генеральний директор компанії «Рош Україна» Деян Нешич зазначив, що фармацевтичні компанії готові співпрацювати з державою для пошуку шляхів вирішення проблеми забезпечення доступності ефективного лікування для українських пацієнтів.

«В Україні у нас є спеціальні програми підтримки пацієнтів. Протягом останніх трьох років компанія «Рош» інвестувала в ці програми до 167 млн. грн, у першу чергу для лікування онкологічних захворювань», – розповів генеральний директор «Рош Україна». Він також додав, що компанія готова використовувати різні підходи для зменшення вартості лікування. «Діалог, який розпочався сьогодні, буде продовжений із залученням нових учасників з боку держави. В результаті нам разом вдасться забезпечити українцям більш широкий доступ до передових розробок для лікування складних захворювань», – впевнений Деян Нешич.

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник відзначив ефективність спільних проектів з «Рош Україна» для підвищення рівня доступності до інноваційного лікування для киян. «Однак ця проблема не може бути вирішена на рівні міста чи регіону. Тут необхідна участь держави і ми зі свого боку готові ділитися досвідом такої співпраці», – запевнив Микола Поворозник.

Голова громадської організації «Орфанні захворювання України» Тетяна Кулеша додала, що, незважаючи на активну позицію організацій пацієнтів, далеко не завжди вдається домогтися необхідного фінансування. Тому від ефективної взаємодії між органами влади, громадськими організаціями та фармацевтичними компаніями залежить життя пацієнтів. «За останні роки ситуація, безумовно, змінилася на краще. Однак, рівень забезпечення препаратами пацієнтів, особливо з рідкісними і складними захворюваннями, і далі залишається на вкрай низькому рівні», – зазначає голова організації« Орфанні захворювання України».

Дискусія поклала початок обговорення шляхів підвищення доступності інноваційного лікування для українців. Оскільки розв’язання цієї проблеми вимагає прийняття рішень на державному рівні, учасники дискусії висловили надію продовжити розмову і пошук шляхів забезпечення пацієнтів ефективним інноваційним лікуванням на майданчику МОЗ за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів та експертів Світового банку.

Учасники панельної дискусії «Підвищення доступності інноваційного лікування для українських пацієнтів через партнерство»Костянтин Яриніч – член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, головний лікар Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, заслужений лікар України.Микола Поворозник – Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації. У серпні 2013 р очолив Департамент економіки та інвестицій КМДА.Доктор Шарбані Чакраборти – голова напрямку суспільної політики Східної Європи, Середнього Сходу та Африканськго регіону, F. Hoffman La Roche. Відповідає за політику Roche в питаннях охорони здоров`я, онкології та приватно-державного партнерства. Також відповідає за взаємодію Roche із міжнародними організаціями та НГО.Деян Нешич – генеральний директор, «Рош Україна». Під керівництвом Деяна компанія «Roche Україна» увійшла в десятку кращих фармацевтичних компаній за обсягами продажів в госпітальному сегменті України.Тетяна Кулєша – голова громадської організації «Орфанні захворювання України», член Громадської ради при МОЗ. Мати дитини із генетичним захворюванням – мукополісахарідоз. Завдяки зусиллям Тетяни був прийнятий законопроект, за яким хворі на мукополісахаридоз будуть довічно забезпечені ліками від держави.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.